BETÜL ARIM

Babasının görevi nedeni ile Tunceli Çemişgezek’te doğdu. Çocukluğunu Anadolu’nun çeşitli şehir ve kasabalarında geçirdi. Ailesi aslen Edremitli olan Betül Arım, lisede İngilizce dersinden zorlanınca edebiyata olan ilgisini bilen yakınlarının önerisi ile İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü sınavına girdi ve kazandı.

1973’de henüz konservatuvar 3. sınıf öğrencisiyken İstanbul Şehir Tiyatrosu’na girdi. 2004 yılında kendi isteği ile emekli olana kadar Şehir Tiyatrosu’nda, ‘Lüküs Hayat’, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Kral Lear’, ‘Susuz Yaz’ ve ‘İçerdekiler’ gibi oyunlar başta olmak üzere 50’den fazla oyunda yer aldı. ‘Aşk-ı Memnu’ oyunundaki “Firdevs Hanım” rolü ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Betül Arım, Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından biridir. 1970’li yıllardan günümüze yüzlerce film, dizi ve reklamda seslendirme yapmıştır.

Birçok televizyon dizisinde rol alan Arım, içlerinde “Vizontele”, “Yol”, “Yedi Kocalı Hürmüz”ün de bulunduğu 10’dan fazla sinema filminde yer almıştır.

2006 yılında TRT2’de 80 bölüm süren “Göz Önünde”, 2010 yılında Tempo TV’de 120 bölüm süren “Betül Arım’la Ben de Varım” isimli kültür, sanat ve yaşam programlarını canlı olarak sunmuştur.

Betül Arım sinema, televizyon ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra pek çok kurumsal firmaya “Yaşama Sanatı” seminerleri vermektedir. Oyuncular Sendikası üyesidir.

Betül Arım son bir yıldır kendi yazdığı ‘’Dışarıda Hiçbir Şey Var’’ oyununu sergilemekte ve binlerce izleyiciye ulaşmaktadır.

DİĞER KONUŞMACILAR

KÖPEK EĞİTMENİ
DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTMENİ

Bu web sitesinde çerez kullanılmaktadır. Siteyi gezerek KVKK ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırsınız.