ERHAN ALİ YILMAZ

Erhan Ali Yılmaz’ın kariyer hikayesi az sonra başlıyor. Ama öncesinde 10 saniyelik bir egzersizle frontal korteksinizi biraz şarj edip, stress seviyenizi de bir miktar düşürelim. Şimdi, dikkatinizi vücüdunuzun ağırlık merkezi karın bölgenize getirin. Omuzlarınızı yukarı kaldırın. Derin bir nefes alın. 3 saniye sonra nefesinizi diyaframınızdan verirken omuzlarınızı düşürün. Tebrikler! Parasempatik sinir sisteminizi biraz gevşetip, dikkatinizi de topladınız. Şimdi devam edebilirsiniz.

Erhan Ali Yılmaz 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev, İstanbul ve Stockholm gibi şehirlerde McCann ve DDB gibi dünyanın en iyi reklam ajanslarında creative director olarak çalıştı. Bu süre zarfında bir yandan Diesel, Starbucks, Nokia, Vodafone, Audi ve Nivea gibi markalarla global projelerde yer aldı, diğer yandan da uluslararası pek çok üniversite ve konferansa eğitimci ve keynote speaker olarak katıldı.

2011 yılında nörobilime olan merakı onu Mindfulness kavramıyla tanıştırdı. Bu tanışmanın ardından uygulamaya başladığı Mindfulness tekniklerinin zihinsel ve bedensel performansındaki dramatik etkileri bu konuya tüm dikkatini yöneltmesini sağladı.

Takip eden aylarda Mindfulness teknikniğinin insan hayatındaki kullanım alanlarının zenginliği ve kolektif bilince yapabileceği pozitif etkilerinin sıradışı potansiyeli onu çok heyecanlandırdı.

Mindfulness tekniğini her yaştan insanla buluşturup, onların zihinlerini daha sağlıklı ve verimli kullanabilmesine yardım edebilmek hayattaki amacı ve tutkusu halini aldı.2015 yılında Mindful Academy’i kuran Erhan, 2016 yılından bugüne Türkiye’de ve uluslararası alanda 300’ü kurumsal yönetici olmak üzere 5.000 üzerinde kişiyi Mindfulness kavramıyla tanıştırdı.Erhan Ali Yılmaz bugün Mindful Academy’de mindfulness eğitim programlarını tasarlıyor ve yurt içi ve yurtdışında mindfulness temalı seminerler vermeye devam ediyor.

DİĞER KONUŞMACILAR

KÖPEK EĞİTMENİ
DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTMENİ

Bu web sitesinde çerez kullanılmaktadır. Siteyi gezerek KVKK ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırsınız.